Design a site like this with WordPress.com
Для початку

Як обрати струни для гітари

Зробимо невеличкий огляд струн для гітари, а саме для акустичної та класичної шестиструнної гітари.

Чудово, коли гітара виготовлена з якісних матеріалів, але струни мають найважливішу роль в інструменті і є досить багато їх видів.

Види струн

Бронзові – це струни з найвищою жорсткістю та складністю до затискання. Досить довговічні, гучні, підходять для гри на гітарі боєм, вивчення акордів, тому що грати по нотах на таких струнах досить важко. Бронзові струни можна віднести до дешевих.

Сталеві – мають приємний відтінок у звучанні, особливо при грі у стилі heavy metal, рок. Відчувається довге звучання кожної ноти, особливо відкритої струни. Перші 3 струни незважаючи на матеріал є досить тонкими, недовговічними, можуть легко розірватися при перенатягуванні. Помірна складність при затисканні струн. Як правило, струни тонкі та компактні, тому їх можна опустити ближче до грифу для легшої гри.

Сталеві струни на гітарі
Сталеві струни на гітарі

Бронзово-фосфорні (фосфорна бронза) – легкі для затискання металеві струни. Мають довге звучання, але зовсім не схоже на сталеві або бронзові струни. Оригінальне звучання може як сподобатися, так і навпаки. Ці струни дорожчі, ніж бронзові і краще підходять для гри по нотах, вивчення гітари, принаймні на них можна пограти деякий час.

Нейлонові (карбонові) – струни, що підходять для класичної гітари. Найлегші для гри з найменшим натягом. 3 перших струни – полімери, 3 останні – мідна або посріблена (срібна) обмотка навколо нитки із синтетичного матеріалу. Не рекомендував би обирати варіант струн, де 4 верхні струни мають обмотку і 2 нижні виготовлені з нейлону. Краще обирати та звикати до варіанту 3/3 – 3 з обмоткою і 3 з чистого нейлону. Якість звучання посрібленої  обмотки набагато краще, ніж міді. Мідні коштують дешевше.

Нейлонові струни на гітарі
Нейлонові струни на гітарі

Застосування

Акустична гітара має більш стійку будову, ніж класична, тому вона дозволяє використовувати металеві струни з великим натягом та напругою на нижній поріжок. До таких струн відносяться бронзові, сталеві та бронзово-фосфорні струни.

Класична гітара повністю розрахована на менший вплив струн на гриф та нижній поріжок і на 100 % буде вірно використовувати нейлонові струни, що не призведе до порушень або пошкодження класичної гітари, використовуючи металеві струни.

Деякі радянські класичні гітари здатні витримати напругу і можна отримати гучніше звучання з металевими струнами.

Класичні гітари нового виробництва розраховані тільки на нейлонові, карбонові струни, також існують струни слабкого натягу зі сталевою серцевиною та обмоткою нейлоновою стрічкою.

Нейлонові струни звучать гучніше на акустичній гітарі, ніж на класичній, на них легше грати на акустичній гітарі, а це так само досить приємний здобуток.

Поради та застереження

  • Ніколи не потрібно економити на струнах, краще зекономити на гітарі.
  • Струни легко втягують засоби для обробки грифу та псуються.
  • Під час встановлення нових струн на гітару необхідно поступово та рівномірно збільшувати натяг всіх 6 струн.
  • Якщо після встановлення струни залишився запас довжини струни, його краще зберегти на випадок, коли струна порветься і була можливість зв’язати або була достатня довжина встановити струну ще раз.
  • Чим тонше калібр струни, тим легше на ній грати, але при цьому втрачається якість звуку. Струни більшого калібру більш довговічні.
  • При зміні струн змінюється мензура, відповідність до еталону звучання кожної ноти на кожному ладу.
Як правильно закріпити нейлонові струни на нижньому поріжку
Як правильно закріпити нейлонові струни на нижньому поріжку

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: