Спробуємо навчитися акомпанувати за допомогою гітари. Для цього нам знадобляться акорди.
Акорд – поєднання декількох звуків (не менше 3) різної висоти звучання.
Акорд – це також логічна побудова нот за допомогою інтервалів. По суті, акорд не є якимось окремим явищем. Його можна описати послідовністю нот, але постійно описувати кожну знайому і часто використовувану послідовність нот досить довго – більш коротка форма, яку легко запам’ятати, може бути записана однією-декількома літерами. Використання акордів спрощує вивчення гітари для співаків, тому що це готова конструкція, яка вже містить необхідний звукоряд для вивчення пісень.
Як читаються акорди
Кожен акорд має назву записану латинськими літерами в залежності від назви першої ноти від якої він будується.
C (До)
D (Ре)
E (Мі)
F (Фа)
G (Соль)
A (Ля)
H, B (Сі)
На цій схемі ми бачимо як взяти на гітарі найпростіші акорди.

Зліва цифрами показані лади, цифра в білому кружечку показує яким пальцем необхідно затиснути струну (1- вказівний, 2 – середній, 3 – безіменний, 4 – мізинець), найтонша струна знаходиться справа, x – означає, що струна не використовується (або приглушена) під час гри, о – означає, що струна відкрита (не затискається під час гри). Літера m читається як “мінор”, і вказує на те, що це мінорний акорд. Цифра 7 означає септакорд.
Як грати акорд
Вивчаючи акорди я б рекомендував обрати найбільш зручну техніку гри та її відпрацьовувати. Це може бути гра перебором або боєм, як з медіатором, так і без нього.
Перші спроби гри на гітарі як правило закінчуються тим, що гітару необхідно заново настроювати і це буде повторюватися поки рука не звикне до розташування струн. Тому найкраще використовувати довільну, найбільш легку та доступну техніку виконання для того, щоб з часом докладати найменші зусилля на струни під час гри. І вже після цього всі види бою будуть легко освоюватися.
Види (схеми) акордів

Як зіграти акорд всередині грифу
Акорд Am можна зіграти на 5 ладу, якщо взяти ті ж самі ноти в іншій позиції на грифі + ноту Ля на 5 ладу першої струни. В “іншій позиції” мається на увазі зіграти цю ж ноту, тільки на іншій струні – більш докладно про розташування нот на грифі описано під час вивчення нот на гітарі. Таким чином можна побудувати також інші акорди, які будуть зручні для гри на 5, 7, 8 та інших ладах. Іншу форму побудови популярних акордів і також акорди з використанням баре можна знайти в цій таблиці.

Терміни
Арпеджіо (синонім “перебір”) – послідовне виконання акорду, в якій ноти акорду граються не одночасно, а одна за одною.
Гітарний бій – ритмічний малюнок, який створюється внаслідок ударів по струнах пальцями правої руки.
Демпфування – гасіння струни (ноти) в акорді.
Каподастр – пристрій для затиснення струн на певному ладу гітари.
Медіатор – пристосування з пластику або іншого синтетичного матеріалу для гри по струнах замість пальців правої руки.
Основний тон – головна нота акорду від якої він будується. Зазвичай це нижня нота або верхня (якщо акорд обернений).