Design a site like this with WordPress.com
Для початку

Як писати музику на гітарі

Говорячи про те, як писати музику, слід зазначити, що це абсолютно не обов’язково, а може бути й не актуально. Це просто опція, якою музикант може користуватися. Однак, для того, щоб стати композитором чи аранжувальником, потрібно навчитися спочатку грати на музичному інструменті. Забігаючи наперед скажу, що написати твір для людей, які нічого не розуміють у музиці, не вийде, це просто тренування для мізків на початковому етапі, тест для абстрактного мислення, яке є в кожного, водночас для багатьох краще не починати що-небудь подібне.

Якщо все ж таки є бажання спробувати свої можливості або ж ви вчитеся грати і хочеться додати різноманітності в цей процес, то я б порекомендував кілька загальних правил, а також ПЗ, яке можна використовувати.

Як придумати музичний твір з нуля

Виходячи з теоретичних матеріалів сольфеджіо і гармонії можна писати твори використовуючи сумісні за звучанням інтервали, акорди тощо. Найчастіше ідея для п’єси з’являється моментально на основі вивченого репертуару, музичних творів того стилю, в якому грає музикант. Прості твори: прелюдії, етюди, новорічні мелодії тощо досить легко навчитися писати. Для цього можна використовувати такі прийоми під час написання.

Використання нотних редакторів

Використовуючи програму Guitar Pro можна підключити найбільшу бібліотеку музичних нот і табулатур. Цю програму також можна використовувати для написання музичних творів. Щоб почати писати музику, достатньо освоїти легкий і зручний інтерфейс у цій програмі, яка має низку позитивних чинників порівняно з нотним зошитом:

  1. Економія часу на перевірку написаного у творі.
  2. Зручний інтерфейс допомагає не заплутатися в нотах, припуститися помилки, програма сама підраховує кількість часток у такті.
  3. Можливість зберегти всю інформацію на комп’ютері, в інтернеті, роздрукувати.

Недоліком може бути неякісне відтворення матеріалу, але в останніх версіях ця проблема вирішується. Щоб більш природно прозвучав твір краще його програти на інструменті самому. Зазвичай виконання наживо звучить краще, ніж у програмі.

П’єса для гітари в Guitar Pro (ст. 1)
П’єса для гітари в Guitar Pro (ст. 2)

А ось приклад з іншим музичним редактором – MuseScore. На відміну від попереднього, можна завантажити повністю безкоштовну версію. У цьому редакторі відтворення музики близьке до реального звучання, якщо використовувати інструмент Піаніно (Фортепіано). З іншими інструментами особисто у мене виникли розбіжності. Ось ще один твір для гітари, написаний у цьому редакторі. Для аудіозапису я використовував у редакторі інструмент Арфа:

Waiting (Очікування) notes for guitar
П’єса для гітари в Musescore

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: